Fjalë Kyçe

“Biseduam për të gjitha temat jetësore, përpos burgut”, këshilltari takon Thaçin në Hagë

“Biseduam për të gjitha temat jetësore, përpos burgut”, këshilltari takon Thaçin në Hagë

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Ismail Syla ka vizituar ish-presidentin në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Syla përmes Facebook-ut tha se Thaçi kishte fuqi të lartë morale dhe se me të ka biseduar për të gjitha temat jetësore.

“Sot e vizitova Presidentin Thaçi në Hagë dhe u ndjeva mirë me fuqinë e lartë morale të tij. Ndonëse, mbahet padrejtësisht dhe pa faj në paraburgim, biseduam për të gjitha temat jetësore, përpos burgut. Nga aty shihet edhe një dimension tjetër i lirisë së Kosovës, çmimi i çlirimit të saj dhe bërja e shtetit të Kosovës. Shpreh bindjen dhe sigurinë që Presidenti Thaçi, ashtu siç doli faqebardhë në të gjitha fazat historike të Kosovës, do të del ngadhënjimëtar edhe përballë kësaj sfide”, ka shkruar Syla.

Ish-presidenti Thaçi po mbahet në Dhomat e Specializuara në Hagë nga nëntori i vitit 2020 së bashku me Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin.