Fjalë Kyçe

Blair në Kosovë, takohet me presidenten Osmani

Blair në Kosovë, takohet me presidenten Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair.
Me pritje shtetërore, Osmani dhe Blair tashmë kanë nisur takimin e tyre.

Pas takimit me Osmanin, ish-kryeministri britanik pritet që të takojë edhe krerët e tjerë shtetërore si dhe do t’u drejtohet deputetëve ët Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne.

Osmani pak më parë është takuar edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.