Fjalë Kyçe

Bllokohen maturantët kosovarë nga protestuesit në Shqipëri

Bllokohen maturantët kosovarë nga protestuesit në Shqipëri

Protestuesit shqiptarë kanë bllokuar maturantët nga Kosova.

Në Kukës demokratët kanë bllokuar rrugën e Kombit duke paralizuar qarkullimin e automjeteve, shkruan albeu.

Të bllokuar kanë mbetur edhe një grup maturantësh nga Kosova që ishin nisur për në Shqipëri, të cilët në pritje të zhbllokimit të rrugës ia kanë marrë këngës dhe valles në rrugë.