Fjalë Kyçe

Burri nga Vushtrria e gjen bashkëshorten të vdekur në shtëpi

Burri nga Vushtrria e gjen bashkëshorten të vdekur në shtëpi

Një burrë nga fshati Oshlan i Vushtrrisë ka raportuar në Polici, se e ka gjetur bashkëshorten e tij të vdekur në shtëpi.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Fsh. Oshlan, Vushtrri 21.05.2021 – 12:00. Një mashkull  kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij, viktimë femër  kosovare është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Njësitet relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.