Fjalë Kyçe

Capital T: Nëpër borë e nëpër shi sot KOSOVA ka ushtri

Capital T: Nëpër borë e nëpër shi sot KOSOVA ka ushtri

Sot, Kosova pritet të bëhet me ushtri.
Kësaj ngjarje të madhe historike i janë gëzuar të gjithë përfshirë edhe artistët shqiptarë të cilët kanë reaguar me postime në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net.

Edhe reperi Capital T ka ndarë me ndjekësit një imazh kur shfaqet në borë dhe uron Kosovën për ushtrinë.

“Nepër borë e nepër shi sot KOSOVA ka ushtri 😍 #KSARMY 🇽🇰🦅🇦🇱 Lavdi deshmorve te rene ne luft sot skarifica u kurorzua me formimin e ushtrise dhe endrra e gjith neve sot u bë realitet 🙏🏻 URIME Kosovë dhe gjith Shqipetarve ku do qe ndodhen”, shkruan Kapo.