Fjalë Kyçe

“Çënari” e uron festën e Kurban Bajramit në shqip

“Çënari” e uron festën e Kurban Bajramit në shqip

Myslimanët në mbarë botën sot festojnë Kurban Bajramin.

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, artistët me përkatësi myslimane kanë zgjedhur mënyre të ndryshme të urojnë gjithë besimtarët e kësaj feje.

Aktori turk Tolga Sayisman i cili është në lidhje bashkëshortore me shqiptaren Almeda Abazi, festën e Bajramit e ka uruar edhe në gjuhën shqipe.

Në një postim të bërë në rrjetin social Instagram, aktori shumë i suksesshme e uron festën në tre gjuhë atë amë, anglisht dhe në gjuhën shqipe.