Fjalë Kyçe

Cengiz Under te Bayern Munich

Cengiz Under te Bayern Munich

Bayern Munich duket se është afër transferimit te sulmuesit të AS Romës, Cengiz Under.

“ESPN” shkruan se ylli turk duket së është i vendosur për kalimin në ‘Alianz Arena’ në vitin 2019.

21-vjeçari është duke u kërkuar edhe nga Tottenham, Arsenal, Manchester City dhe Manchester United, por një burim i afërt me lojtarin ka treguar se Gjermania është destinacioni më i mundshëm i talentit turk.

Under është duke bërë sezon të madh me romakët. Ai në 14-të paraqitjet e tij këtë sezon të garave më skuadrën italiane në Seria A, ka shënuar dy gola dhe ka bërë 4 asistime si dhe ka shënuar tre gola në Ligën e Kampionëve.