Fjalë Kyçe

Çfarë po ndodh në Veri? Serbët shpalosin një flamur 250 metra të gjatë

Çfarë po ndodh në Veri? Serbët shpalosin një flamur 250 metra të gjatë

Një flamur serb i gjatë 250 metra është shpalosur sot në Mitrovicën e Veriut, raportojnë mediat serbe.

Sipas mediumit serb Kosovo Online, ky flamur u vendos për fillimin e Vitit të Ri ortodoks përcjell express.

Duke e shpalosur flamurin është dëgjuar edhe kënga ‘Nga Kosova dëgjohet një bori serbe’ si dhe duartrokitjet e qytetarëve.

VIDEO