Fjalë Kyçe

Chiesa drejt largimit nga Juventusi

Chiesa drejt largimit nga Juventusi

Federico Chiesa mund të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni.

Sulmuesi italian nuk po përdoret sa duhet nga trajneri Massimiliano Allegri dhe nuk e ka shkëlqimin e duhur nën drejtimin e tij.

Për këtë arsye, e mbi të gjitha nëse “Bianconeri” nuk arrijnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve, largimi i përfaqësuesit italian do të jetë më se i mundshëm.

Në rast të largimit eventual, për kampionin e Evropës me Italinë në opsion janë dy pista, përcjell “Gazeta Express”.

Ai mund të përfundojë në Premierligë ose në La Liga, ku klubet e tyre e duan futbollistin, i cili është në pronësi të Fiorentinës, por i huazuar për dy vjet në Juventus.

Chiesa pati paraqitje brilante në Euro 2020 me Italinë, ndërsa luajti mirë edhe sezonin e kaluar me “Zonjën e Vjetër”.