Fjalë Kyçe

Conte e Sousa mund ta marrin drejtimin e Romës, Di Francesco drejt shkarkimit

Conte e Sousa mund ta marrin drejtimin e Romës, Di Francesco drejt shkarkimit

Humbja e sotme prej 7 me 1 nga Fiorentina në çerekfinale të Kupës së Italisë mund t’i kushtojë me shkarkim trajnerit të Romës, Eusebio Di Francesco.

Sportitalia raporton se De Francesco së shpejti pritet të shkarkohet së shpejti, derisa me postin e trajnerit të Romës janë lidhur Paulo Sousa dhe Antonio Conte.

E ky frustrim i klubit italian vjen edhe pas barazimit prej 3-3 me Atalantën në Serie A, përkundër që ishte duke udhëhequr me rezultat prej 3-0.