Fjalë Kyçe

Dalin detaje të vrasjes së kosovarit në Gjermani

Dalin detaje të vrasjes së kosovarit në Gjermani

Nga një incident i armatosur në fshatin Abensberg të Bavarisë së Poshtme ka mbetur i vdekur një person Fatos Lumi 39 vjec dhe një tjetër është plagosur rëndë.

Ndërkohë është përcjellë edhe një njoftim në facebook i një familjari i cili ka thënë se kanë marrë lajmin për vdekjen e Fatos Lumit, emër ky që koincidon me inicialet e dhëna nga gazeta gjermane BILD.

Gazeta Express ka kontaktuar me Sejdi Oruqin i cili ka edhe lidhje familjare me të ndjerin Fatos Lumi.

Ai ka konfirmuar se edhe vëllai i Fatosit, Hakiu është i plagosur rëndë.

“Po ka ndodhur një vrasje. Edhe vllau i Fatosit, Hakia është i plagosur rëndë. Fatosi ka vdekur menjëherë”, ka thënë Oruqi për Express.

Dyshohet ndërkohë se edhe autorët e vrasjes dhe plagosjes janë nga Kosova.