Fjalë Kyçe

“Dea Hoxha vajza e vogël me një bukuri përrallore “

“Dea Hoxha  vajza e vogël me një bukuri përrallore “

Dea Hoxha këngëtarja 6 vjeqare që po mahnit të gjith me zërin dhe bukurin e saj perrallore keto ka realizuar fotoshoting per nder te Festës së Pavarsisë dhe duket mjaft bukur ne ngjyrat e flamurit tonë.

Dea ka realizuar gjithsejt 6 këngë dhe videoklipe. Dea ka fituar 3 vende të para Çmimin Artistja më e mirë e vitit 2018, Vendin e Parë nê Festivalin Diamond Fest

Vendin e Parë ne Festivalin Sidorela

Vendin e Parë në RTV21 Hiti i Vitit në Top Hop Hiti.

Dea tani e ka gati këngën dhe videoklipin e 7- të me radhë.

Dea po përgaditet të mer pjesë në Festivalin Diamond Fest  me një super projekt të realizuar ne studion Arti Rec me tekst nga Njomza Mezini.

Dea po vazhdon rrugën e Artit bashkë me mësuesen e saj Njomzën në Grupin Diamantët.