Fjalë Kyçe

Denver Nuggets i shkakton humbje Boston Celtics

Denver Nuggets i shkakton humbje Boston Celtics

Denver Nuggets ka marrë fitoren e radhës.

Ata mposhtën 12 -111 skuadrën e Boston Celtics, shkruan lajmi.net.

Dy ekipet me bilancin më të mirë në NBA janë takuar së fundmi.

Kjo ndeshje ishte tejet interesante me fitues në fund Denver.

Më i miri në parket për ekipin fitues ishte Nikola Jokic.

Kurse, për Boston shkëlqyen Jaylen Brown me 30 pikë dhe Jayson Tatuma me 25 gjithsej.

Denver Nuggets pas 36 ndeshjeve sa kanë zhvilluar në total në NBA kanë 24 fitore dhe 12 humbje.

Për Boston kjo ishte humbja e 11, teksa kanë edhe 26 fitore.