Fjalë Kyçe

Deputeti i Nismës e quan “debill” e “injorant”, kryetarin e SBASHK-ut

Deputeti nga radhët e Nismës, Zafir Berisha, është shprehur me fjalë të rënda ndaj kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jashari, sot në seancën që po zhvillohet.

Ai gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për orët e humbura në arsim, e cilësoi kreun e SBASHK-ut një “debill” që shet mend para opinionit publik, ndërsa vetë e ka pagën shumë të lartë, raporton kosovapress.

“Ky ‘debill’ që ka bërë kaos në gjendjen në arsim, nuk ia ka shkel të drejtat fëmijëve, ndërsa ata që zbatojnë ligjin dhe veprojnë në përputhje me përgjegjësitë po iu shkelkan të drejtat. Megjithatë dua të dal në mënyrë kronologjike se si kjo sindikatë e udhëhequr nga një injorant i sojit të veçantë me një grumbull injorantësh rreth vetes. Së pari duhet solidarizuar me kolegët e vet, rreth tridhjetë mijë intelektualë, të identifikohet me një njëri që vetëm kur e sheh si fotografi është ofenduese, kjo është pa koment. Sido që të jetë, ai duhet të tregohet me vepra para punëtorëve të arsimit dhe jo vetë të marrë pagën më të lart se të deputetit dhe ministrit, dhe çdo ditë shet mend para opinionit”, tha Berisha.