Fjalë Kyçe

Digjen 3 hektarë mal në Deçan

Digjen 3 hektarë mal në Deçan

Si pasojë e një zjarri që dyshohet të jetë shkaktuar nga faktori njeri janë djegur rreth 3 hektarë mal pronë e KK -Deçan.

Policia përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se njësitë e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke tentuar ta shuajnë zjarrin.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

Ndërsa, nuk raportohet për të lënduar./Gazeta Alo/