Fjalë Kyçe

Digjet shtëpia dhe 2 hektarë pyll në Podujevë

Digjet shtëpia dhe 2 hektarë pyll në Podujevë

Një shtëpi e pabanuar dhe rreth dy hektarë pyje janë djegu në Podujevë.

Rasti në polici është lajmëruar nga pronari.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, rasti ka ndodhur në ditën e djeshme rreth orës 17:17, ndërsa ankuesi ka thënë se zjarri është shkaktuar nga persona të panjohur.

“ Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se të dyshuar të panjohur ia kanë djegur shtëpinë e pabanuar në fshat dhe një fushë- pyll rreth dy hektarë’, thuhet në njoftimin e policisë./Gazeta Alo/