Fjalë Kyçe

Digjet shtëpia në Gjakovë, lëndohen pesë persona

Digjet shtëpia në Gjakovë, lëndohen pesë persona

Pesë persona janë lënduar nga djegia e një shtëpie në Gjakovë.

Përmes raportit 24 orësh, Policia e Kosovës ka njoftuar se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një shtëpi ku lëndime trupore kanë pësuar katër meshkuj dhe një femër K-Ashkali, të cilët janë dërguar në tretman mjekësor.

“Raportohet se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një shtëpi ku lëndime trupore kanë pësuar katër meshkuj dhe një femër K-Ashkali, të cilët janë dërguar në tretman mjekësor. Njësitë përkatëse zjarrfikësit dhe njësiti i KEDS-it kanë dalë në vendngjarje. Njësitë e zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin”, thuhet në raport./Gazeta Alo/