Fjalë Kyçe

Dole drejtuar Kosovës: Nëse ju duhem, ma bëni veç një zile

Dole drejtuar Kosovës: Nëse ju duhem, ma bëni veç një zile

Njëri ndër përkrahësit më të fuqishëm të Kosovës, senatori Bob Dole, vdiq sot në moshën 98 vjeçare.

Megjithatë ai pati uruar Kosovën në 21 vjetorin e Ditës së Çlirimit, duke lënë një mesazh që ‘’nëse ju duhem, vetëm ma bëni një zile’’, njofton Klankosova.tv.

Përmes video-mesazhi, Dole pati thënë edhe se është i lumtur që ishte pjesë e procesit të çlirimit të Kosovës.

Kujtojmë se Dole shkrimin e tij të fundit në rrjetin social Twitter e pati kushtuar Kosovës.

“Nesër do të jetë një program virtual tërheqës dhe emocionues. Zoti e bekoftë Amerikën dhe Kosovën,” ka shkruar Dole.