Fjalë Kyçe

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vite mbushi

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vite mbushi

Artistja shqiptare, Dua Lipa sot feston ditëlindjen.

Ylli kosovar me famë botërore mbush plotë 25 vjet dhe para vetës ka një karrierë të shkëlqyer.

Në një ditë të veçantë si kjo nuk ka munguar as urimi i babait të saj, Dukagjin Lipa.

Përmes disa fotografi përkrah të bijës, Dukagjini ka bërë një urim emocional.

“25 vjet nga ju që keni lindur dhe unë jam i bekuar. Jeni rritur tani, por ju jeni akoma fëmija im i vogël. Unë jam aq mirënjohës që jam me ty në këtë udhëtim të mahnitshëm. Do më kesh gjithmonë duke u kujdesur për ty. Gëzuar ditëlindjen dashuria ime”, ka shkruar Dukagjini.

Ndërsa, Dua dje poashtu ka festuar 5 vjetori e lansimit të këngës së parë.