Fjalë Kyçe

Dy këngëtaret shqiptare nominohen për çmimet “British LGBT Awards”

Dy këngëtaret shqiptare nominohen për çmimet “British LGBT Awards”

Rita Ora dhe Dua Lipa janë në pritje të ceremonisë së Grammy Awards si dhe të Brit Awards.

Por, dyshja shqiptare pos nomimeve në ngjarjet e lartcekura madhore, ato së fundi kanë marrë edhe një lajm pozitiv.

Në fat, shqiptaret e famshme ndërkombëtarisht njihen si mbështetës të komunitetit të lidhjeve të së njëjtës gjini – LGBT.

Ora është nominuar në kategorinë për Artisten e Vitit ndërsa në garën për “Aleatin më të mirë” është Lipa.

Themeluesja e “British LGBT Awards”, Sarah Garret ka thënë se shumë njerëz meritojnë të nominohen për këto çmime.

Gjithashtu me çmime mund të nderohen edhe shumë personalitete të botës së filmit, artit, televizionit dhe sportit.

Vlen të theksohet se ceremonia e sivjetme mbahet më 17 maj në “Marriott Grosvenor Squar” të Londrës.