Fjalë Kyçe

Dy ndeshje interesante luhen në Superligën e Kosovës

Dy ndeshje interesante luhen në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës vazhdon me dy ndeshje ditën e shtunë (sot).

Elita e futbollit kosovar këtë mesjavë po zhvillon xhiron e parë pas vendimit për vazhdimin e sezonit, i cili ishte pezulluar pas përhapjes së pandemisë COVID-19.

Të premten u zhvillua një ndeshje, me KF Llapin që mposhti 3:1 KF Dukagjinin në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’.

Sot në orar janë dy ndeshje, me Dritën që pret Flamurtarin dhe Feronikelin që luan me Vushtrrinë.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 16:00.