Fjalë Kyçe

Dy persona arrestohen në kufi, kjo është arsyeja

Policia ka njoftuar se ka arrestuar dy persona shtetas të Shqipërisë, pasi që tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin Shqipëri-Kosovë, shkruan GazetaAlo.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“Vërmicë. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptar shtetas të Shqipërisë, pasi që të njëjtit janë kapur duke kaluar ilegalisht kufirin Shqipëri–Kosovë. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”/GazetaAlo./