Fjalë Kyçe

Dy rivalët e zjarrtë të kryeqytetit italian pas Zappacosta-s

Dy rivalët e zjarrtë të kryeqytetit italian pas Zappacosta-s

Dy rivalët e zjarrtë nga kryeqytetit italian, AS Roma dhe Lazio janë të interesuara për transferimin e mbrojtësit te Chelseas, Davide Zappacosta, raportojnë mediet italiane, përcjell Gazeta Alo.

Zappacosta duket se gjatë këtij dimri, do të largohet nga Londra për të nisur një përvojë të re në futbollin evropian.

E ardhmja e lojtarit, siç raportojnë mediet italiane, pritet të jetë në Seria A. Roma dhe Lazio mësohet se janë duke bërë garë të ashpër për Zappacosta.

“AS Roma dhe Lazio janë duke luftuar për mbrojtësin e Chelsea, Davide Zappacosta”, shkruajnë mediet italiane. /Gazeta Alo/