Fjalë Kyçe

Dy shqiptarë në mesin e më të mirëve të javës në Kroaci

Dy shqiptarë në mesin e më të mirëve të javës në Kroaci

Lokomotiva Zagreb mposhti 3 me 0 në shtëpi skuadrën e Slaven Belupo të martën dhe tani renditet në vend të katërt në kampionatin kroat, dy pikë larg Hajdukut të vendit të dytë.

Myrto Uzuni zhbllokoi ndeshjen dhe ky ishte goli i shtatë në kampionat për beratasin e kombëtares.

Paraqitje fantastike bëri edhe Lirim Kastrati, edhe pse nuk ia doli të gjente golin.

Të dy lojtarët ofensivë të skuadrës nga kryeqyteti u përzgjodhën pjesë e formacionit më të mirë të javës së 25-të në HNL, raporton ABC News përcjell Klan Kosova.

Lirim Kastrati mori më shumë pikë se të tjerët dhe u shpall lojtari më i mirë i kësaj javë në elitën e futbollit kroat.

Sulmuesi dardan numëron gola të shënuar këtë sezon për Lokomotivën, duke qenë golashënuesi më i mirë i skuadrës së tij në kampionat.