Fjalë Kyçe

“E lumtur që s’kam parë asnjëherë porno”, Arbenita habit me deklaratën

“E lumtur që s’kam parë asnjëherë porno”, Arbenita habit me deklaratën

Zakonisht ajo merr vëmendjen e të gjithëve me pozat provokuese që bën në rrjetet sociale, apo edhe kur tregon problemet që çdo vajzë i ka.

Është fjala për modelen bukuroshe, Arbenita Ismajli, e cila së fundmi ka kthyer sytë nga vetja me një postim të çuditshëm të bënë në “Instastory”.

Së fundmi ajo ka publikuar një video që flet për pornografinë, dhe një nga website-t më të mëdha siç është PornHub, i cili ka mbi 100 milionë shikime në ditë anembanë botës.

Ndër të tjera videoja flet për përdhunimet dhe abuzimet seksuale që janë përcjellë përmes internetit, dhe hetimet që kanë nisur ndaj faqes së njohur.

Nga kjo video rezulton se Pornhub po lejon dhe përfiton nga videot e dhunimit dhe trafikimit seksual të fëmijëve.

Duke postuar këtë video në “Instastpory”, Arbenita shkruan në të: “Jam e lumtur që nuk kam parë asnjëherë porno në jetën time”!

Gjithashtu videoja tregon se ka pasur mjaft vajza të mitura që janë bërë pjesë e pornografisë, ndërsa bëhet thirrje për firmosjen e një peticioni, në mënyrë që t’i jepet fund abuzimeve seksuale.