Fjalë Kyçe

E rëndë: Vdes nga Covid-19 një fëmijë 2 vjeç në QKUK

E rëndë: Vdes nga Covid-19 një fëmijë 2 vjeç në QKUK

Covid-19 i ka marrë jetën edhe një fëmije 2 vjeçar, i cili ishte i shtrirë në klinikën e Pediatrisë.

Kështu ka bërë të ditur përmes një postimi në ‘Facebook’, gazetari për shëndetësi, Bujar Vitija.Sipas tij, fëmija kishte edhe diagnoza të tjera.

“Ka vdekur nje femije dy vjeç ne Pediatri te QKUK-se. Femija ishte i prekur nga Covid-19 dhe fatkeqesisht kishte edhe diagnoza te tjera”, ka shkruar Vitija.