Fjalë Kyçe

E tmerrshme: dy nxënës të shkollës Faik Konica në Prishtinë e ngacmojnë seksualisht vajzën e klasës së parë

E tmerrshme: dy nxënës të shkollës Faik Konica në Prishtinë e ngacmojnë seksualisht vajzën e klasës së parë

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur gjatë të martës së kaluar (11.05.2021), ne shkollën “Faik Konica” në Prishtinë.

Në oborrin e kësaj shkolle disa nxënësë të klasës së shtatë, ngacmojnë seksualisht një vajzë të po kësaj shkolle të klasës së parë.

Syri.net Kosova ka arritur të siguroj dhe videon, ku shihet që të miturit me vetëdije të plotë aktin e tyre, e xhirojnë dhe tallen me vajzën, e cila tenton të mbrohet.

Mirëpo, njëri nga djemtë e mban me forcë, e tjetri tenton t’ia fus në gojë organin gjenital.

Madje ata qeshin dhe xhiruesi (djali i tretë në këtë akt), i tregon që tashmë ka lëshuar videokamerën dhe po xhiron.

Syri Kosova përmes burimeve të saj merr vesh se për këtë rast është në dijeni edhe drejtoresha e shkollës, Jehona Oruqi.

Por kjo sipas burimeve, vetëm i ka qortuar nxënësit duke u thënë që nuk është dashur të shpërndahet kjo video.

Syri ka tentuar të marr një qëndrim nga ana e drejtoreshës Oruqi, por deri në momentin e publikimit të këtij lajmi, ajo nuk i është përgjigjur thirrjeve dhe mesazheve tona.

Poashtu kemi pyetur në polici mirëpo as këta nuk kanë kthyer përgjigje në lidhje me rastin.