Fjalë Kyçe

E tmerrshme: Foshnja e braktisur gjendet në autostradë

E tmerrshme: Foshnja e braktisur gjendet në autostradë

Disa pamje paraqesin momentin kur policia gjejnë një foshnjë të braktisur, me fytyrë të mbuluar nga kafshimet e milingonave në shkurret pranë autostrade.

Foshnja, e cila raportohet të ketë qenë një muaj, u gjet nën një rrugicë në qytetin Nanlang të Kinës, transmeton lajmi.net.

Një banor raportoi gjetjen në polici, pasi pretendoi se kishte pretenduar tinguj të ngjashëm me një kotele në mëngjesin e 23 shtatorit.

Pamjet e kapura nga aparati fotografik i vendosur në trup tregojnë oficerët në Stacionin Policor Lanbian që gjetën të porsalindurin menjëherë pas kësaj.

Policët gjetën një shishe për fëmijë, një tigan me ujë të nxehtë, shishe me qumësht, pelena dhe rroba foshnjeje aty pranë.

Mjekët në Spitalin Nanlang thanë që foshnja ishte në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk kishte deformime të dukshme ose defekte të lindjes.