Fjalë Kyçe

Vdes foshnja 5 muajshe: Prindërit i dhanë për të pirë gjakun e breshkës për tu mbrojtur nga Covid-19

Vdes foshnja 5 muajshe: Prindërit i dhanë për të pirë gjakun e breshkës për tu mbrojtur nga Covid-19

Një foshnje 5 muajshe ka vdekur, pasi që me rekomandim të një magjistari i është dhënë për gjakë breshke kundër covid 19.

Rasti në fjalë ka ndodhur në Haiti, ku prindërit kishin kërkuar mjekim për vajzen e tyre.

Pasi morën pijen e cila kishte disa përbërës përfshirë dhe gjakun e breshkës, ata përfunduan të gjithë në spital.

Vajza tjetër, 7 vjeçare aktualisht ndodhet terapi intensive në një spital në Comendador në provincën perëndimore të Elias Pina.

Sipas drejtoreshës së spitalit, Dahiana Volquez, foshnja 5 muajshe arriti e pajetë në spital. Aktualisht autoritetet po hetojnë për shkaqet e vdekjes së saj.