Fjalë Kyçe

“Ecim për Adrianën”, qytetarë e kolegë solidarizohen me aktoren që u diagnostikua sërish me tumor

“Ecim për Adrianën”, qytetarë e kolegë solidarizohen me aktoren që u diagnostikua sërish me tumor

Për nder të aktores Adriana Matoshi e cila përsëri u diagnostikua sërish me tumor në tru, u organizua ecja në sheshet e kryeqytetit.

Numër i madh i qytetarëve, kolegë e familjarë kanë ecur nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te “Teatri Kombëtar”.

Aktorja dhe deputetja Matoshi dje njoftoi se pas nëntë vitesh i është rikthyer sërish tumori në kokë.

Në shkrimin e saj tejet të ndjerë, Matoshi theksoi se jetën duhet vlerësu e duhet dashtë.