Fjalë Kyçe

Edhe në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtarë e Binjakëve

Edhe në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtarë e Binjakëve

Sivjet për herë të parë në Kosovë do të shënohet Dita Ndërkombëtare Binjakëve. Kjo ditë shënohet me datën 4 gusht.

Për organizimin e kësaj ngjarje në Kosovë janë kujdesur aktivistet, Arta Tahiri Beqa dhe Nazife Hasani, të cilat janë po ashtu edhe nëna të binjakëve.

Manifestimi për nder të kësaj dite to të organizohet në Prishtinë me 4 gusht. Shënimi i kësaj dite do të filloj me parakalimin e fëmijëve binjak bashkë me prindër e tyre nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri tek Teatri Kombëtar, duke filluar nga ora 11:00.

Organizatoret e këtij manifestimi ftojnë të gjithë nënat e binjakëve dhe trinjakeve qe të marrin pjesë bashkë më fëmijët e tyre. /Gazeta Alo/