Fjalë Kyçe

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”

Edhe Rita Ora me dy nominime në “Brit Awards 2019”

Edhe, Rita Ora është nominuar në “Brit Awards 2019”.

Listës së nominimeve në “Brit Awards 2019”, nuk i ka munguar as artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja Lipa, është përfshirë në garë për “Videoklipin më të mirë britanik” me dy këngë “Let You Love Me” dhe “For You”.

Këto projekte të Ritës janë ndër më të pëlqyerat të cilat kanë mbledhur miliona shikime në rrjetin, Youtube.

Vlen të ceket se, ceremonia e sivjetme e Brit Awards mbahet më 20 shkurt 2019 në O2 Arena të Londrës.