Fjalë Kyçe

Edi Rama publikon fotografinë e përbashkët me Kurtin, Bërnabiqin dhe liderët tjerë të rajonit

Edi Rama publikon fotografinë e përbashkët me Kurtin, Bërnabiqin dhe liderët tjerë të rajonit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar fotografinë e përbashkët të liderëve të rajonit me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Joseph Borrell para darkës që aktualisht po mbahet atje.

Përveç Ramës e Kurtit, në këtë takim është edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, shkruan lajmi.net.

Para nisjes së darkës, kryeministri i vendit, Albin Kurti foli për liberalizimin e vizave dhe nevojën urgjente që kanë qytetarët e Kosovës për heqjen e këtij regjimi.

Ai po ashtu tha se pesë vendet e BE-së që ende s’e kanë njohur Kosovën duhet që sa më parë ta bëjnë një gjë të tillë.