Fjalë Kyçe

“Ëndrra ime është që të luajë për Arsenalin”

“Ëndrra ime është që të luajë për Arsenalin”

Arsenal e ka në dorë një transferim në këtë afat kalimtar.

Mbrojtësi i Olympiakos, Bjorn Engels ka theksuar ambicien e tij për t’u bashkuar me Arsenalin në të ardhmen – ndonëse gruaja e tij mund të ketë ide të tjera.

24-vjeçari është aktualisht në huazim në Reims deri në fund të sezonit, përcjell lajmi.net.

Engels është një tifoz i madh i Premierligës dhe do të shijonte mundësinë për të kaluar në Angli – por partnerja i tij do ta pengojë atë të bashkohet me Manchester United.

“Jo tani, por nëse niveli im vazhdon të rritet, do të vijë”, tha ai për L’Equipe, transmeton lajmi.net . “Unë kam qenë atje disa herë në të kaluarën.

“Arsenal? Do të ishte një ëndërr, por duke luajtur në Angli, do të ishte tashmë një nivel i lartë.

“Gruaja ime është nga Liverpool dhe gjithë familja e saj është tifoze e të kuqve. Kur Everton ishte i interesuar në mua, ajo më tha mua duke qeshur: Everton është ok, por kurrë Man United!”, ka shtuar më tej mbrojtësi.