Fjalë Kyçe

Ermal ka disa fjalë për ‘sherrin’ mes Sabriut dhe Florit

Ermal ka disa fjalë për ‘sherrin’ mes Sabriut dhe Florit

Ditë më parë bëri bujë në medie një deklaratë e Sabri Fejzullahut, ku foli për klikimet e bleme të artistëve.

Sabri Fejzullahu teksa foli për klikimet që blihen nga estrada, përmendi edhe emrin e Florit, shkruan lajmi.net.

Pas kësaj deklarate, kishte reaguar Flori Mumajesi përmes një postimi në Instagram, e krejt në fund Ermal Fejzullahu ka disa fjalë për këtë ‘sherr’.

I ftuar në “1 kafe prej shpisë”, Ermali ka shprehur keqardhje për këtë që ndodhi dhe tha se me Florin gjithmonë ka pasur raport ok.

Ai shtoi se reagimi i tillë nga Flori i është dukur jo i duhur, pasi duhet pasur parasysh edhe moshën që e ka Sabriu.

“Më ka ardhë keq për atë gjë që ka ndodhë me të thënë të drejtën, nga të dy palët. Duke e pasur parasysh se babi është pak tip (temperament) që e thash edhe më herët atë që isha duke e thënë. Ndoshta një plaku 75-vjeçar i rrëshqet ndonjë llaf palidhje. Mua më ka ardhë shumë keq nga kolegu, nga Flori sepse ka bërë një reagim që nuk më është dukur se i ka pasë hije atij, duke e pasur parasysh së pari moshën, karrierën e tij, zhargonin të cilin e kishte përdorur në atë postimin, më është dukur e ulët. Mirëpo, sido që të jetë, jeta është e gjatë, ne prap duhet me vazhdu”, ka shkruar ai.

Ndërsa, shtoi se e kishte kontaktuar Florin pas këtij rasti.

“Me thënë të drejtën unë i kam kontaktu personalisht dhe u kam thënë, i thirra kështu me burrëri, i thash tu kisha lut tu e pas parasysh që baba im e ka një moshë, pasi qenke ndjerë i ofenduar, se di a e ke mizën mbas veshit a çka, por e kemi fshirë atë farë postimi edhe pasi je ndjerë i ofenduar edhe unë do ju them atë pjesën e intervistës me largu, tha nuk vjen në shprehje, atëherë mu duk shumë gjest i ulët”.