Fjalë Kyçe

Erza i rikthehet medaljeve të arta për kadet

Erza i rikthehet medaljeve të arta për kadet

Erza i rikthehet medaljeve të arta për kadet!

Erza është stolisur me medaljen e Artë në European Cup Cluj Napoca Rumuni U18.

Pas dy garave sivjet ku mbeti pa medalje për Erzen ishte e treta e vërteta në Kupat Evropiane për kadet sivjet.

Në Rumuni ajo sot fitoj plot 5 lufta kundër garueseve nga Turqia,dy kundër garueseve Italiane në gjysëmfinale kundër Gjeorgjianes kurse në finale mposhti Rumunen Kovaciu dhe kështu në Rumuni fal xhudos u nderuan e respektuan simbolet e shtetit tonë të ri!

Neser në gara do paraqitet Fatjona Kasapi dhe shpresojmë në paraqitje të mirë! /GazetaAlo.

Në Rumuni me garuese ka udhëtuar asistent treneri për të rinj Fatos Tabaku.