Fjalë Kyçe

“EURO 2020”, Belgjikë – Rusi, mbyllet me këtë rezultat

“EURO 2020”, Belgjikë – Rusi, mbyllet me këtë rezultat

Kombëtarja e Belgjikës ka mposhtur Rusinë në takimin e rrethit të parë kualifikues në Euro 2020, shkruan Gazeta Alo.

Skuadra belge ka treguar një paraqitje fantastike duke shënuar fitore 3:1.

Golat i shënuan Tielemans dhe Hazard (dy) për belgët, ndërsa për Rusinë ka shënuar Cheryshev. /Gazeta Alo.

Rezultatet e takimeve të tjera jane: