Fjalë Kyçe

Fatmir Istogu nga Drenica i bashkohet Vetëvendosjes

Fatmir Istogu nga Drenica i bashkohet Vetëvendosjes

Lëvizjes Vetëvendosje i është bashkuar edhe një anëtar i ri nga rajoni i Drenicës.

Lideri i këtij subjekti, Albin Kurti, nëpërmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se partisë së tij i është bashkuar Fatmir Istogu.

“Si një nga drejtuesit kryesor të Lëvizjes në Drenicë, ai ka dhënë një kontribut të pashoq për shpërndarjen e idesë së Republikës së Kosovës ne Drenicë dhe rajonet përreth”, ka shkruar Kurti.

Në antarësim Fatmir Istogu u prit nga Kurti së bashku me Enver Dugollin dhe Sabri Kiçmarin.

Postimi i plotë:

https://www.facebook.com/albini2017/posts/678240249342529