Fjalë Kyçe

Fitore Pacolli ndan këto fjalë për humbjen e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt

Fitore Pacolli ndan këto fjalë për humbjen e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt

Deputetja e Lëvizjes Vëtëvendosje, Fitore Pacolli në rrjetin e saj zyrtar në Facebook, shkruan për humbjen e Arben Xheladinin dhe Mon Balajt.

Pacolli thotë se ata e humbën jetën duke marshuar paqësisht kundër padrejtësive që po i bëheshin Kosovës me Pakon e Ahtisarit. Ata së bashku me ne të tjerëve po marshonim për sovranitetin dhe pavarësin e plotë të Kosovës, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i plotë i saj:

Arbeni dhe Moni humbën jetën duke marshuar paqësisht atë ditë kundër padrejtësive që po i bëheshin Kosovës me Paketën e Ahtisaarit.
Arbeni dhe Moni në mesin e mijëra qytetarëve po marshonin paqësisht për sovranitet e pavarësi të plotë për Kosovën.
Ne po ecnim drejtë atë ditë, ne do të ecim drejtë gjithmonë!