Fjalë Kyçe

Fjalët prekëse të Ermal Fejzullahut për komandantin legjendar Adem Jashari

Fjalët prekëse të Ermal Fejzullahut për komandantin legjendar Adem Jashari

Sulmi që Serbia kishte ndërmarrë në Drenicë, përkatësisht në fshatin Prekaz më 5, 6 dhe 7 mars i mori jetën 55 njerëzve, 22 prej të cilëve ishin familjarë të ngushtë të Adem Jasharit, shkruan lajmi.net.

Meqë jemi në këtë muaj dhe po i përjetojmë në liri datat e lartëpërmendura, qytetarë të shumtë, ndër ta emra të njohur të estradës e kanë kujtuar sakrificën e familjes Jashari.

Ndër ta edhe këngëtari Ermal Mamaqi i cili e ka publikuar në Instagram një foto të të ndjerit.

“Perulemi te gjithe para varrit te Adem Jasharit … njeriu qe ndrroj historine e Kosoves njehere e pergjjthemone …”, ishin fjalët e Ermalit pranë fotografisë.

 

 

View this post on Instagram

 

Perulemi te gjithe para varrit te Adem Jasharit … njeriu qe ndrroj historine e Kosoves njehere e pergjjthemone …

A post shared by Ermal Fejzullahu (@ermal.fejzullahu) on