Fjalë Kyçe

Banorët e Durrësit flasin për tërmetin (VIDEO)

Banorët e Durrësit flasin për tërmetin (VIDEO)

Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ”Niko Dovana’ në Durrës për të qenë më të kontrolluara për banorët që do të kalojnë natën jashtë, të pasigurtë nga gjendja e banesave të tyre.

Aktualisht tek spitali i Traumës janë 7 persona nën mbikqyrje dhe që po marrin trajtim, 3 paraqiten në gjendje më serioze.

Të plagosurit e kanë marr ndihmën mjekësore në spitalin e Traumës, spitalin rajonal të Durrësit dhe QSUT.

Në Durrës janë 3 persona që po mbahen nën mbikqyrje nga personeli mjekësor.