Fjalë Kyçe

Flet policia, keta janë të miturit që u theren me thikë në shkollë në Prishtinë

Flet policia, keta janë të miturit që u theren me thikë në shkollë në Prishtinë

Policia ka dhënë detaje për therjen e tre nxënësve me thikë në shkollën e Bujqësisë në kryeqytet për të cilën raportoi Gazeta Express. Plagë nga thika kanë marrë tre të miturit, dy prej tyre 17 vjeç dhe njëri 16 vjeç.

Për këtë rast policia është në kërkim të tre personave të tjerë.

“Sot rreth orës 16:00, policia  ka marrë informacionin se në lagjen Emshir në Prishtinë, saktësisht në një shkollë, ka ndodhur një përleshje fizike mes disa personave.

Në këtë rast  janë lënduar tre persona :

  1. A, mashkull , 16 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës

Sh. B, mashkull , 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

Sh. A, mashkull , 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

të cilët kanë marrë plagë nga arma e ftohët  (thikë) dhe të njëjtit menjëherë janë dërguar në për trajtim mjekësor”, tha policia, transmeton Gazeta Express.

Po ashtu policia njofton se është në kërkim të tre personave të tjerë, lidhur me këtë rast.

“Si rezultat i kësaj policia ka arritur të identifikoj tre persona të dyshuar dhe është në kërkim të tyre”, përfundon policia.