Fjalë Kyçe

Futbollisti i Kosovës në formacionin e vitit në Zvicër

Futbollisti i Kosovës në formacionin e vitit në Zvicër

Në mbrëmjen e sotme janë ndarë çmimet në futbollin zviceran sa i përket sezonit që lamë pas.

Kështu, në formacionin ideal të vitit që lamë pas, është zgjedhur një lojtar shqiptar.

Bëhet fjalë për Benjamin Kolollin.

Taulant Xhaka dhe Bastien Toma kanë dal pa çmime nga kjo mbrëmje.