Fjalë Kyçe

Gattuso takohet me bordin e Milanit, a po shkarkohet?

Gattuso takohet me bordin e Milanit, a po shkarkohet?

Gennaro Gattuso është takuar me bordin e Milanit.

Gennaro Gattuso po has në vështirësi, andaj mediat italiane kanë raportuar se ai mund të shkarkohet nga Milan.

Sipas ‘Sky Italia’, bordi i skuadrës italiane i ka konfirmuar besimin trajnerit, përkundër formës së dobët, përcjell “lajmi.net”.

Leonardo, Paolo Maldini dhe drejtori gjeneral i Milanit, Ivan Gazidis, janë takuar me Gattuson.

Treshja e klubit kanë besim të plotë në trajnerin deri në fund të këtij sezoni.

Përkundër raportimeve se Gattuso do të shkarkohet, ai ka marr besimin e kryesisë për të vazhduar në vitin e ri.