Fjalë Kyçe

Genc Hoxha e parashikon kampionin e ri të Kosovës

Genc Hoxha e parashikon kampionin e ri të Kosovës

Në emisionin “Favorit” në T7 po diskutohet për ndeshjet e Kosovës me Danimarkën e Bullgarinë, garat në IPKO Superligë dhe ligat më të forta evropiane.

Në këtë fundjavë kthehet IPKO Superliga e Kosovës me ndeshjet e xhiros së 24-t pas një pushimi disaditorë shkaku i ndeshjeve të Kombëtares.

Dy skuadrat që po luftojnë për titull, Feronikeli dhe Prishtina këtë fundjavë do të luajnë në udhëtim. Bardhekaltrit e vizitojnë Ballkanin e Suharekës, kurse Feronikeli takohet me Flamurtarin në kryeqytet.