Fjalë Kyçe

Gërxhaliu jep detaje lidhur me vdekjen e Arian Dacit

Gërxhaliu jep detaje lidhur me vdekjen e Arian Dacit

Trupi i pajetë i Arian Dacit, që vdiq sot nga orteku i borës ka mbërritur para pak minutash në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu tha për KALLXO.com, se zëvendësministrit Daci do t’i bëhet autopsia nesër.

“Nëse në mëngjes do të kryhet autopsia dhe pastaj trupi do t’i dorëzohet familjarëve, pastaj protokolli shtetëror, pra Qeveria do ta merr nën mbikëqyrje, ky është informacioni i fundit”, ka thënë Gërxhaliu për KALLXO.com.

Ai ka treguar se si është bartur trupi i Arian Dacit nga vendi ku ka ndodhur ngjarje e deri tek parkingu në Brezovicë.

“Pas thirrjes së policisë për të marrë trupin vetura jonë ka mbërritur për 55 minuta në parkingun e Brezovicës, pastaj deri aty trupin e kemi bartur me  motor të borës, dhe tani e kemi sjellë në Mjekësinë Ligjore”, ka treguar Gërxhaliu.

Arian Daci që është edhe djali i Nexhat Dacit ( Kryetar i Akademisë së Shkencave), vdiq sot nga një ortek bore në Brezovicë sipas të dhënave zyrtare, ndërsa Ardian Bakalli u lëndua.