Fjalë Kyçe

Gjakova shkon në balotazh

Gjakova shkon në balotazh

Procesi i numërimit të votave në komunën e Gjakovës tashmë ka përfunduar. Aty janë numëruar 99 për qind e votave.

Ku sipas tyre, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të përballen në balotazh.

Kandidati i AAK-së, Ardian Gjini ka marrë 45.05 për qind të votave, ndërsa Mimoza Kusari-Lila e VV-së ka marrë 37.13 të votave.