Fjalë Kyçe

Gjendet mjeti shpërthyes në Arbëri

Gjendet mjeti shpërthyes në Arbëri

Gjendet një mjet shpërthyes gjatë punimeve në ndërtimin e rrugës nga Lakrishtja në Arbëri.

Një mjet shpërthyes është hasur gjatë punimeve në ndërtimin e rrugës nga rrethrrotullimi në Lakrishte deri tek rrethrrotullimi i Arbërisë.

Këtë e ka bërë të ditur drejtor i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës, Gëzim Rafuna-Mehmeti.

Postimi i plotë:
Gjate punimeve ne ndertimin e rruges nga rrethrotullimi ne Lakrishte deri te rrethrotullimi i Arberise edhte hasur ne nje mjet shperthyes. Jane njoftuar organet kompetente dhe jane ne vendin e ngjarrjes.