Fjalë Kyçe

Gjilani – Llapi, formacionet sartuese

Gjilani – Llapi, formacionet sartuese

Java e 21-të e IPKO Superligës vjen sot me pesë takime të rëndësishme, shkruan GazetaAlo.

Derbi i kësaj jave luhet në stadiiumin “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit e cila luhet nga ora 17:00.

Por nuk është vetëm ky derbi i javës, një tjetër derbi luhet në Gjilan, ku skuadra e Gjilanit e pret Llapin nga ora 13:30.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Magani, Papuqi, Keita Aziz, Jefferson, Shabani, Hajdari, Hysa, Keita Razak. Kryetrajner: Alban Hyseni

Llapi: Haxho, Sinani, Prençi, Idrizi, Blakçori, Namani, Zhdrella, Maliqi, Maksuti, Januzi, Alidema. Kryetrajner: Xhengis Rexhepi