Fjalë Kyçe

Gjuriq: Platforma, dëshmi se Kosova nuk e dëshiron dialogun

Ka ardhur edhe reagimi i Beogradit për Platformën e Ekipit negociator të Kosovës për bisedime me Serbinë, transmeton Koha.net.

Ka qenë Marko Gjuriq, drejtor i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë që, me gjasë, e ka paraqitur qëndrimin zyrtar të vendit të vet lidhur me Platformën.

Ai platformën e ka quajtur “platformë kundër dialogut me Serbinë”, njoftojnë mediet serbe.

“Platforma është listë dëshirash joreale të separatistëve”, ka thënë ai dhe ka shtuar se “ajo është dëshmi kulmore se Kosova nuk dëshiron dialog”.